Przygody Merlina: Bramy Avalonu (7)

Przygody Merlina

sezon 1 odc. 7: Bramy Avalonu

(The Adventures of Merlin: The Gates of Avalon)

serial fantasy Wielka Brytania 2008   od 12 lat
Występują:Colin Morgan, Bradley James, Anthony Head, Richard Wilson
Reżyseria:Jeremy Webb
W skrócie:Morgana ma sen, w którym widzi tonącego Artura. Obawia się, że grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo. Artur i Merlin śpieszą na pomoc mężczyźnie i jego córce napadniętych przez bandytów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Widowiskowa wersja staroangielskiej legendy o Merlinie i jego przygodach. Za efekty specjalne odpowiedzialna jest angielska firma The Mill, którą założyli m. in. bracia Tony i Ridley Scott. Ekipa The Mill ma swoim koncie Oscara za pracę przy "Gladiatorze". Jej dziełem są efekty specjalne w filmach, takich jak: "Helikopter w ogniu", "Tomb Raider" czy kolejne odsłony Harry'ego Pottera.

W tym odcinku

Morgana ma sen, w którym widzi, jak Artur tonie. Obawia się, że grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo. Nic nie może jednak zrobić, by temu zapobiec. Nikt też nie daje wiary jej przeczuciom. Tymczasem Artur i Merlin śpieszą na pomoc mężczyźnie w starszym wieku i jego córce, których bandyci napadli w lesie. Artur zaprasza Aulfrica i Sophię na dwór królewski. Tymczasem, gdy Morgana zauważa dziewczynę na zamku, rozpoznaje w niej nieznajomą ze swojego sennego koszmaru. Coraz bardziej zaczyna się lękać o przyszłość Camelotu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)