Przygody Merlina 4 (12)

Przygody Merlina

sezon 4 odc. 12

(The Adventures of Merlin: The Sword in the Stone: Part One)

serial fantasy Wielka Brytania 2011   od 12 lat
Występują:Colin Morgan, Bradley James, Richard Wilson, Angel Coulby
Reżyseria:Alice Troughton
W skrócie:Morgana, stojąca na czele licznej armii, próbuje opanować zamek w królestwie Camelot. Mieszkańcy muszą uciekać. Czarownica nie daje im poszukać kryjówki. Uratować ich może jedynie Merlin.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wkraczający w dorosłość młody czarnoksiężnik Merlin (Colin Morgan) broni Królestwa Camelot i jego władców przed wrogami. Szczególną opieką otacza młodego księcia Arthura (Bradley James), który w tej serii zostaje koronowany na króla. Czarodziej próbuje pokrzyżować szyki demonicznej Morganie (Katie McGrath) i innym przedstawicielom sił zła. Wielokrotnie stawia czoła mitycznym, jak i rzeczywistym wrogom. Dzięki walce z mrocznymi mocami Merlin zdobywa tajemną wiedzę, która w przyszłości pozwoli mu zdobyć sławę potężnego czarnoksiężnika.

W tym odcinku

Morgana, stojąca na czele licznej armii, próbuje opanować zamek w królestwie Camelot. Niemal wszyscy mieszkańcy łącznie z Arthurem są zmuszeni do panicznej ucieczki. Czarownica nie zamierza jednak pozwolić im poszukać kryjówki. Uratować ich może jedynie Merlin, który stawia czoła złowrogim mocom Morgany.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)