x
Przygody Merlina 3: Odmieniona (32)

Przygody Merlina

sezon 3 odc. 32: Odmieniona

(The Adventures of Merlin: The Changeling)

serial fantasy Wielka Brytania 2010   od 12 lat
Występują:Colin Morgan, Bradley James, Anthony Head, Richard Wilson
Reżyseria:Dave Moore
W skrócie:Król Uther ogłasza Arturowi, że ma poślubić Elenę, dzięki czemu sojusz z lordem Godwynem zostanie umocniony. Następca tronu kocha Ginewrę, jednak ich miłość nie ma szans.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kontynuacja przygód młodego czarodzieja Merlina oszałamia jeszcze większym rozmachem inscenizacyjnym i bogactwem efektów specjalnych. Ponownie wkraczamy do krainy magii, gdzie Merlin wypełnia swoje przeznaczenie. Merlin (Colin Morgan) jest jeszcze chłopcem, ale na jego barkach ciąży ogromna odpowiedzialność. Strzeże on bezpieczeństwa Artura (Bradley James), swojego przyjaciela i następcy tronu, który ma w przyszłości władać legendarnym Camelotem. Czarodziej musi ukrywać swoje magiczne umiejętności, ponieważ ich ujawnienie grozi śmiercią. W tej serii czyha na niego jeszcze większe niebezpieczeństwo - siły zła zjednoczą się, aby pokonać Merlina i Artura. Dojdzie do największej batalii o Camelot. Akcja nowego sezonu sezonu rozpoczyna się rok po tajemniczym zniknięciu lady Morgany (Katie McGrath).

W tym odcinku

Król Uther ogłasza Arturowi, że znalazł dla niego żonę. Ma poślubić Elenę, dzięki czemu sojusz z lordem Godwynem zostanie umocniony. Następca tronu nie jest tą możliwością zachwycony. Kocha Ginewrę, jednak ich miłość w obecnych warunkach jest bez szans. Tymczasem Gaius wpada w oko niani Eleny, Grunhildzie. Wkrótce okazuje się, że jest ona czarownicą, która pomaga czarnoksiężnikowi Sidhe'owi osadzić jedną ze swoich poddanych na tronie Camelotu. W dzieciństwie za sprawą magicznego zaklęcia do wnętrza Eleny dostała się zła wróżka, która ma się ujawnić po tym, jak księżniczka wyjdzie za mąż. Nadchodzi dzień oświadczyn Artura. Merlin nie może dopuścić, by jego przyjaciel popełnił największy błąd swojego życia. Młody czarodziej staje do walki z siłami zła.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)