Przygody Merlina 3 (8)

Przygody Merlina

sezon 3 odc. 8

(The Adventures of Merlin: The Eye of the Phoenix)

serial fantasy Wielka Brytania 2010   od 12 lat
Występują:Colin Morgan, Bradley James, Anthony Head, Richard Wilson
Reżyseria:Alice Troughton
W skrócie:Artur decyduje się wyruszyć do krainy rządzonej prze mitycznego Króla Rybaka. Jak dotąd nikt nie wrócił z opanowanych przez niego terenów. Morgana daje mu amulet, który okazuje się pułapką.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kontynuacja przygód młodego czarodzieja Merlina oszałamia jeszcze większym rozmachem inscenizacyjnym i bogactwem efektów specjalnych. Ponownie wkraczamy do krainy magii, gdzie Merlin wypełnia swoje przeznaczenie. Merlin (Colin Morgan) jest jeszcze chłopcem, ale na jego barkach ciąży ogromna odpowiedzialność. Strzeże on bezpieczeństwa Artura (Bradley James), swojego przyjaciela i następcy tronu, który ma w przyszłości władać legendarnym Camelotem. Czarodziej musi ukrywać swoje magiczne umiejętności, ponieważ ich ujawnienie grozi śmiercią. W tej serii czyha na niego jeszcze większe niebezpieczeństwo - siły zła zjednoczą się, aby pokonać Merlina i Artura. Dojdzie do największej batalii o Camelot. Akcja nowego sezonu sezonu rozpoczyna się rok po tajemniczym zniknięciu lady Morgany (Katie McGrath).

W tym odcinku

Artur wybiera próbę, która dowiedzie, że jest godny przejęcia władzy w Camelocie. Książę decyduje się wyruszyć do tajemniczej krainy rządzonej prze mitycznego Króla Rybaka. Według legendy on nadal żyje i zajmuje się czarną magią. Jak dotąd nikt nie wrócił z opanowanych przez niego terenów. Artur, niezrażony ostrzeżeniami, udaje się w samotną wędrówkę. Morgana daje mu na szczęście magiczny amulet. Wkrótce okazuje się, że to zaklęte przez Morgause Oko Feliksa, które sprowadza śmierć na każdego, kto je zobaczy. Gdy Merlin dowiaduje się o podstępnym planie Morgany, razem z Gwaine rusza na ratunek Arturowi.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także