Przygody Merlina 2: Początek koszmaru (16)

Przygody Merlina 2: Początek koszmaru (16)

(The Adventures of Merlin: The Nightmare Begins)

serial fantasy Wielka Brytania 2009   od 12 lat
Występują:Colin Morgan, Bradley James, Anthony Head, Richard Wilson
Reżyseria:Jeremy Webb
W skrócie:Lady Morgana ma koszmarne sny. Pewnej nocy w jej komnacie wybucha pożar. Kobieta domyśla się, że sprawiły to jej niezwykłe zdolności. Merlin postanawia jej pomóc nad nimi zapanować.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Baśniowa opowieść o burzliwym i pełnym przygód życiu nastoletniego Merlina - sprzed czasów, kiedy był już potężnym magiem, a Artur silnym władcą. Mimo tak młodego wieku chłopiec znów będzie się musiał zmierzyć z siłami zła, a także doświadczyć, czym jest odpowiedzialność za los całego królestwa.

W tym odcinku

Lady Morgana ma koszmarne sny. Pewnej nocy, gdy śpi, w jej komnacie wybucha ogień. Nikt nie wie, jak wzniecono pożar. Ona jednak domyśla się, że sprawiły to jej niezwykłe zdolności. Obawia się, że nie będzie w stanie nad nimi zapanować. Merlin postanawia jej pomóc, więc pyta o radę Wielkiego Smoka. Dowiaduje się, że jeśli Morgana pozna siłę swojej mocy, może mieć to zgubne skutki dla całego królestwa. Pomóc mogą jej tylko druidzi. Merlin wskazuje Morganie do nich drogę. Dziewczyna pod osłoną nocy wymyka się z zamku. Król Uther podejrzewa, że została porwana i zarządza poszukiwania.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)