Przygody Merlina (13)

Przygody Merlina

sezon 1 odc. 13

(The Adventures of Merlin: Le Morte d'Arthur)

serial fantasy Wielka Brytania 2008   od 12 lat
Występują:Colin Morgan, Bradley James, Anthony Head, Richard Wilson
Reżyseria:Dave Moore
W skrócie:Smok pustoszy okolice Camelotu. Artur, ignorując ostrzeżenie Morgany, wyrusza na łowy. W pobliskiej jaskini dopada bestię, ale zostaje przez nią ukąszony i zapada w śpiączkę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Widowiskowa wersja staroangielskiej legendy o Merlinie i jego przygodach. Za efekty specjalne odpowiedzialna jest angielska firma The Mill, którą założyli m. in. bracia Tony i Ridley Scott. Ekipa The Mill ma swoim koncie Oscara za pracę przy "Gladiatorze". Jej dziełem są efekty specjalne w filmach, takich jak: "Helikopter w ogniu", "Tomb Raider" czy kolejne odsłony Harry'ego Pottera.

W tym odcinku

Smok zaczyna pustoszyć okolice Camelotu. Artur, ignorując ostrzeżenie Morgany, wyrusza na łowy ze swoją drużyną. W pobliskiej jaskini dopada bestię, ale zostaje przez nią ukąszony. Merlin z pomocą czarów zabija potwora. Jednak trucizna z zadanej przez potwora rany opanowuje ciało Artura i książę zapada w śpiączkę. Całe królestwo popada w rozpacz. Gaius jest bezsilny, bo jego wiedza medyczna nie zna panaceum na złe moce. By uratować przyjaciela, Merli wyrusza w niebezpieczną podróż na Najświętszą Wyspę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)