Przeprowadzki: Kufer Lilianny (1/10)

Przeprowadzki: Kufer Lilianny (1/10)

serial obyczajowy Polska 2000   od 12 lat
Występują:Krzysztof Banaszyk, Kinga Preis, Łukasz Nowicki, Adam Ferency
Reżyseria:Leszek Wosiewicz
W skrócie:Ostatni dzień 2000 roku. Właściciel firmy przeprowadzkowej przed śmiercią przekazuje synowi Bogusiowi pewną tajemnicę. Niebawem Boguś poznaje historię Lilianny oraz jej kufra.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu rozgrywa się na przestrzeni stu lat - od sylwestra 1900 do sylwestra 2000. Każdy z odcinków to odrębna fabularna całość, opowiadająca o jakiejś przeprowadzce i zagubionym podczas niej przedmiocie. Jedynym łącznikiem między poszczególnymi częściami jest rodzina Szczygłów, kierująca firmą przewożącą dobytek ludzi zmieniających mieszkanie.

W tym odcinku

Ostatni dzień 2000 roku. W firmie "Szczygieł - Przeprowadzki. Rok zał. 1901" wybucha pożar, w wyniku którego zostaje śmiertelnie ranny właściciel przedsiębiorstwa, Stanisław Szczygieł. Przed śmiercią mężczyzna przekazuje synowi pewną tajemnicę. W firmie znajduje się tajny magazyn rzeczy zagubionych podczas przeprowadzek. W ręce Bogusia Szczygła trafia stara księga, w której opisane są losy tych przedmiotów. Zaciekawiony Boguś zaczyna czytać. Pierwsza historia dotyczy kufra Lilianny. Rok 1900, warszawskie Powiśle. Bracia Mietek i Czesiek Szczygłowie, rozwoziciele gnoju, spotykają piękną Liliannę. Młoda kobieta z bankierskiej rodziny postanowiła poświęcić się walce o godność robotników. Ścigana przez rosyjską ochranę z powodu rewolucyjnej bibuły, którą ukrywa w swoim kufrze, Lilianna decyduje się uciec za granicę do Stanów. W sylwestrową noc na peron odwozi ją Czesiek, który jest w niej zakochany. Lilianna odjeżdża jednak bez podróżnego kufra, który zostaje na dworcu. Początkowo zrozpaczony Czesiek wpada na pomysł, aby zmienić zawód i zająć się przewozem ludzi oraz ich dobytku. Nie wie jednak, skąd wziąć fundusze na ten cel. Jeszcze tej samej nocy Czesiek spotyka Różę Żychniewicz. Nowa znajomość odmienia jego życie.

Występują (pokaż wszystkich)