x
Przeprowadzki: Kanapa doktora Reutta (4/10)

Przeprowadzki: Kanapa doktora Reutta (4/10)

serial obyczajowy Polska 2000   od 12 lat
Występują:Krzysztof Banaszyk, Kinga Preis, Łukasz Nowicki, Adam Ferency
Reżyseria:Leszek Wosiewicz
W skrócie:W 1914 roku wybucha I wojna światowa. Mietek Szczygieł wstępuje do armii i rusza na front. Do firmy Szczygła zgłasza się Zygfryd Reutt. Zamawia on przeprowadzkę majątku do Niemiec.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu rozgrywa się na przestrzeni stu lat - od sylwestra 1900 do sylwestra 2000. Każdy z odcinków to odrębna fabularna całość, opowiadająca o jakiejś przeprowadzce i zagubionym podczas niej przedmiocie. Jedynym łącznikiem między poszczególnymi częściami jest rodzina Szczygłów, kierująca firmą przewożącą dobytek ludzi zmieniających mieszkanie.

W tym odcinku

Wybucha I wojna światowa. Wzrastają nadzieje Polaków na odzyskanie niepodległości. W Warszawie jest pełna mobilizacja sił. Mietek Szczygieł wstępuje do rosyjskiej armii i rusza na front. Władze carskie zmuszają warszawiaków pochodzenia niemieckiego do opuszczenia miasta. Tymczasem do firmy Cześka Szczygła zgłasza się Zygfryd Reutt, student medycyny, a zarazem syn ordynatora Szpitala Ewangelickiego. Zamawia on przeprowadzkę rodzinnego majątku do Niemiec. Wiąże się to z wielkim ryzykiem. Róża, która po długim oczekiwaniu niedawno zaszła w ciążę, chce odrzucić ofertę. Czesiek jednak postanawia przyjąć zlecenie Reuttów.

Występują (pokaż wszystkich)