Przeklęte Oko Proroka

Przeklęte Oko Proroka

6.1/10
FILM PRZYGODOWY Bułgaria/Polska 1984   od 12 lat
Występują:Lubomir Cwetkow, Zbigniew Borek, Franciszek Trzeciak, Andrzej Kozak
Reżyseria:Paweł Komorowski
W skrócie:Czasy panowania Jana Kazimierza. Zajazd Marka Bystrego i jego syna Hanusza jest zagrożony przez Tatarów. Marek ginie, syn ucieka na Sicz.
Film płaszcza i szpady po polsku: w czasach Jana Kazimierza kupiecki syn wyrusza do Turcji w poszukiwaniu swego kozackiego przyjaciela.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Czasy panowania króla Jana Kazimierza. Turcy zapuszczają się w głąb kraju. Zajazd prowadzony przez Marka Bystrego (Edward Lubaszenko) i jego syna Hanusza (Lubomir Cwetkow) jest zagrożony z jednej strony przez Tatarów, z drugiej zaś przez chciwego Kajdasza (Franciszek Trzeciak), cieszącego się poparciem podstarościego. Hanusz uwalnia z niewoli swojego przyjaciela, kozaka Semena Bedryszko (Zbigniew Borek), który został pojmany przez Turków, gdy poszukiwał swego ojca wziętego w jasyr. Tymczasem Marek ginie w starciu z Tatarami. Osierocony syn i jego przyjaciel uciekają na Sicz. W obozie kozackim, gdzie Semen zbiera pieniądze na wykupienie ojca, spotykają księdza Benignusa (Andrzej Kozak), wykupującego Polaków z tureckiej niewoli, a także przemycającego broń dla bułgarskich powstańców. Przyjaciele przebrani za zakonników docierają do Bułgarii. Odnajdują ojca Semena (Gustaw Lutkiewicz), lecz wpadają w kolejne zasadzki. Po wielu dramatycznych przygodach podstępny Kara Mordach (Djoko Rosić) ginie od kuli Semena, stary Berdyszko zostaje uwolniony i wszyscy mogą powrócić do domu. Kontynuacja przygodowego filmu "Oko proroka".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)