Projektantka

Projektantka

7.5/10 7.1/10

(The Dressmaker)

KOMEDIODRAMAT Australia 2015   od 16 lat
Występują:Kate Winslet, Liam Hemsworth, Hugo Weaving, Sarah Snook
Reżyseria:Jocelyn Moorhouse
W skrócie:Australijska prowincja, lata 20. XX w. Myrtle zostaje oskarżona o morderstwo szkolnego kolegi i zmuszona do opuszczenia rodzinnej miejscowości. Po latach jako słynna projektantka mody wraca do domu...
Kate Winslet jako kobieta fałszywie oskarżona o morderstwo, która powraca do domu, by pojednać się z matką (Judy Davis) i za pomocą maszyny do szycia wziąć odwet za doznane upokorzenia.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 4 marca
za 11 dni
22:00 TVP 2
wtorek, 6 marca
za 13 dni
1:45 TVP 2

Opis

Australijska prowincja, lata 20. XX w. Młoda mieszkanka miasteczka Dungatar, Myrtle Dunnage, zostaje oskarżona o morderstwo szkolnego kolegi i zmuszona do opuszczenia rodzinnej miejscowości. Mija ćwierć wieku. Dorosła Myrtle, używająca imienia Tilly (Kate Winslet), jest cenioną w Europie projektantką mody. Kobieta podejmuje decyzję o powrocie w rodzinne strony. Ma nadzieję, że uda jej się pogodzić ze swoją schorowaną matką Molly (Judy Davis). Zamierza również odkryć prawdę o wydarzeniach z przeszłości. Przy okazji wypowiada wojnę bezguściu, cechującemu ubiory większości miejscowych Australijek. W tytułowej roli występuje Kate Winslet, laureatka Oscara za główną rolę w filmie "Lektor".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)