Proces Christine Keeler (1)

Proces Christine Keeler (1)

(The Trial of Christine Keeler)

serial obyczajowy Wielka Brytania 2019-2020
Występują:Sophie Cookson, James Norton, Emilia Fox, Ben Miles
Reżyseria:Amanda Coe, Andrea Harkin
W skrócie:Londyn, 1962 roku. Modelka Christine Keeler wraca do pracy w klubach kabaretowych. Minął ponad rok od jej sekretnego romansu z konserwatywnym ministrem wojny, Johnem Profumo (Ben Miles).

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia 19-letniej Christine Keeler (Sophie Cookson), która znalazła się w samym sercu politycznego skandalu seksualnego, który wstrząsnął brytyjskim rządem w latach 60. XX wieku. Wydarzenia z tym związane nazwano "aferą Profumo". W 1962 roku rozpoczyna się kryzys kubański, kolejny konflikt polityczny w okresie zimnej wojny. Brytyjski rząd próbuje uporać się z licznymi skandalami na tle seksualnym i szpiegowskim. Ówczesny premier Wielkiej Brytanii, Harold Macmillan, walczy o przywrócenie porządku. Jedna z plotek nabiera szerszego rozgłosu. Chodzi o romans żonatego ministra wojny Johna Profumo (Ben Miles) z młodziutką Christine Keeler, która w tym samym czasie była kochanką rosyjskiego szpiega. Dziewczyna zakończyła znajomość z politykiem w 1961 roku po kilku tygodniach znajomości. Jednak w wyniku dramatycznej strzelaniny, modelka nagle znajduje się w centrum uwagi. Zachęcona wizją dużego zarobku, opowiada jednej z gazet o romansie z Johnem Profumo i rosyjskim szpiegiem. Do swojej opowieści załącza sekretny list miłosny, który otrzymała od ministra. W aferę zostaje zamieszany Stephen Ward (James Norton), powiernik Christine, który zapoznał ją z Profumo.

W tym odcinku

Londyn, 1962 roku. Modelka Christine Keeler (Sophie Cookson) wraca do pracy w klubach kabaretowych. Minął ponad rok od jej sekretnego romansu z konserwatywnym ministrem wojny, Johnem Profumo (Ben Miles).

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)