Prepersi - gotowi na wszystko: Infrastruktura - miejsce ewakuacji (3)

Prepersi - gotowi na wszystko: Infrastruktura - miejsce ewakuacji (3)

serial dokumentalny Polska 2015   od 12 lat
W skrócie:Trzeci odcinek poświęcono tematyce schronienia. Andrzej Meller ponownie spotka się z Piotrem Czuryłłą, który opowie o preperingu w kontekście wydarzeń geopolitycznych. Wybiorą się do bunkrów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wojny, katastrofy, epidemie, chaos polityczno-społeczny - o takich zagrożeniach zazwyczaj nie myśli się na co dzień. Są jednak ludzie, dla których umiejętność przygotowania się na najgorsze stała się sensem życia. Prepersi, bo o nich mowa, widzą świat inaczej niż zwyczajni ludzie. Są przygotowani, by w każdej chwili wziąć odpowiedzialność za przetrwanie swoje i najbliższych. Gromadzą zapasy oraz akcesoria, które pozwolą im przeżyć. Potrafią budować schrony, znają sposoby ewakuacji, wielu z nich umie używać broni, aby zdobyć pożywienie i się obronić. Ruch zapoczątkowany i popularny w USA ma coraz więcej naśladowców w innych krajach. Szacuje się, że w Polsce jest ich 30-40 tysięcy.

W tym odcinku

Trzeci odcinek poświęcono tematyce schronienia. Andrzej Meller ponownie spotka się z Piotrem Czuryłło, który opowie o preperingu w kontekście wydarzeń geopolitycznych. Wybiorą się na zwiedzanie okolicznych bunkrów. Razem z innymi prepersami spróbują zaadaptować wybrany bunkier na sytuację niebezpieczną. Andrzej będzie też świadkiem ewakuacji. Następnie przeniesie się do Poznania, gdzie pozna Bartka Twersa. Jego działalność preperska koncentruje się na pozyskiwaniu alternatywnych źródeł energii. Konstruuje też gadżety, które działają bez prądu, jak również specjalizuje się w przygotowywaniu dróg ewakuacyjnych z zagrożonych miejsc. Andrzej i Bartek wyruszą w poszukiwaniu schronienia.

Twórcy (pokaż wszystkich)