Prehistoryczne bestie: Gigantyczna jaszczurka (6)

Prehistoryczne bestie: Gigantyczna jaszczurka (6)

(Mega Beasts)

serial dokumentalny USA 2009
W skrócie:Półtora miliona lat temu na terenie Australii żyła potężna jadowita jaszczurka, megalania. Miała 5,5 m długości i ważyła 250 kg. Naukowcy nie potrafią ustalić przyczyny jej wyginięcia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 18 czerwca
jutro
13:55 Tele 5 (powtórka)
sobota, 22 czerwca
za 5 dni
15:15 Tele 5 (powtórka)
niedziela, 23 czerwca
za 6 dni
15:15 Tele 5 (powtórka)
środa, 26 czerwca
za 9 dni
16:00 Tele 5 (powtórka)

Opis

Wyprawa w czasy, gdy Ziemia była zamieszkiwana przez olbrzymie, drapieżne bestie. W programie zobaczymy, jak wyglądały tajemnicze zwierzęta sprzed milionów lat i jakie były ich zwyczaje. Wśród obserwowanych gatunków jest ogromny spinozaur, jadowita jaszczurka megalania i siejący terror gigantyczny ptak o potężnym dziobie. Będzie również akrokantozaur, potrafiący zabić wroga dziesięć razy większego od siebie oraz budzący przestrach potwór morski, mozazaur i amficjon, nazywany także niedźwiedziopsem.

W tym odcinku

Półtora miliona lat temu na terenie Australii żyła potężna jadowita jaszczurka, megalania. Była ona największym drapieżnym gadem od czasów tyranozaura. Miała 5,5 metra długości i ważyła 250 kilogramów. Jaszczurka potrafiła ścigać ofiarę lub czatować w ukryciu. Była wyposażona w silną szczękę i ostre zęby. Jej jad hamował krzepnięcie krwi. Megalania wyginęła 50 tys. lat temu. Naukowcy nie potrafią znaleźć przyczyny tego stanu rzeczy.

Zobacz także