Prawdziwe potwory (2)

Prawdziwe potwory (2)

(True Monsters: Devils and Hell)

serial dokumentalny USA   od 12 lat
Występują:Allan Peck, Michael Duffy, Jeremy Frandrup, Daniel Martín
W skrócie:Ten odcinek opowiada o piekle. Widzowie poznają tajemnice szatana, demonów i innych istot zamieszkujących królestwo podziemi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Niesamowita podróż do świata budzących przerażenie stworzeń, znanych ze starych legend i antycznych mitologii. Twórcy programu poszukują śladów bestii, które istniały naprawdę i stały się pierwowzorami potworów z legend i baśni. Okazuje się, że przerażające opowieści o monstrach były inspirowane nie tylko niebezpiecznymi stworzeniami ze świata zwierząt, lecz także jeszcze groźniejszymi ludźmi - seryjnymi mordercami czy kanibalami.

W tym odcinku

Tym razem autorzy cyklu otwierają wrota piekieł, aby ujawnić zaskakujące sekrety Szatana, demonów i ich pomocników. W XVII wieku w głębi lasów w New Jersey rodzi się diabelska bestia, która według legend nadal sieje spustoszenie w Pine Barrens. Przyjrzyjmy się także opowieściom o dżinnach oraz bożonarodzeniowym demonie, mającym zabierać niegrzeczne dzieci do piekła. Twórcy programu analizują też legendę o diablicy o dwóch twarzach. Widzowie dowiedzą się, jakie prawdziwe osoby i wydarzenia zainspirowały powstanie tych przerażających baśni i opowieści.

Występują (pokaż wszystkich)