Prawdziwa legenda

6.5/10

(Su Qi-Er)

FILM KOSTIUMOWY Chiny 2010   od 16 lat
Występują:Man Cheuk Chiu, Andy On, Xun Zhou, Michelle Yeoh
Reżyseria:Woo-ping Yuen
W skrócie:Generał Su Can pada ofiarą nikczemnego spisku. Zostaje uratowany przez żonę i zielarkę. Mężczyzna postanawia się zemścić.
Kiedy dostojnik rezygnuje ze stanowiska, by poświęcić się rodzinie, jego miejsce zajmuje brat i wyrównuje rodzinne porachunki. Z rozmachem.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Generał Su Can (Man Cheuk Chiu) ratuje z opresji księcia dynastii Qing. Młody następca tronu proponuje mu w zamian objęcie zaszczytnej funkcji gubernatora. Dowódca odmawia jednak i proponuje, aby stanowisko to zajął jego przyrodni brat, Yaun Lie (Andy On). Sam postanawia wrócić do kochającej żony (Xun Zhou) i synka. Mija pięć lat. Nowy gubernator stoi na czele potężnej armii. Postanawia zemścić się za swoje krzywdy i ukarać Su, którego ojciec przed laty zabił jego prawdziwego ojca, gdy ten stał się niebezpieczny dla otoczenia. Kierując się żądzą odwetu mężczyzna najeżdża na dom Cana, zabija jego ojca, porywa syna, a jego samego pozostawia ciężko rannego. Odratowany przez żonę i wiodącą pustelnicze życie zielarkę (Michelle Yeoh) generał postanawia zemścić się i uratować dziecko. Reżyser Yuen Woo-ping jest jedną z najbardziej wpływowych postaci w historii azjatyckiej kinematografii. Współpracował wcześniej m.in. z Jackiem Chanem i Jetem Li. To on odpowiadał za przygotowanie scen walki do "Matriksa" i "Kill Billa".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)