Prawdziwa historia rodu Borgiów 2: Popielec (2)

(Borgia: Ash Wednesday)

serial historyczny Francja/Niemcy 2013
Występują:John Doman, Mark Ryder, Isolda Dychauk, Diarmuid Noyes
Reżyseria:Dearbhla Walsh
W skrócie:Kardynałowie jednoczą się przeciwko Gacetowi. Della Rovere postanawia go oskarżyć o homoseksualizm, posługując się kardynałem Floresem. Dziecko Lukrecji ma trafić pod opiekę Giulii.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Włochy, schyłek XV w. Nastają czasy lokalnej anarchii, niekończących się wojen i bezprecedensowej deprawacji. Kataloński kardynał, Rodrigo Borgia, dochodzi do władzy. Stara się założyć dynastię, aby zapanować nad światem. Chcąc osiągnąć swój cel, musi nieustannie udaremniać spiski kardynałów i świeckich władców. Prowadzi również sprytną grę, by powstrzymać rywalizację pomiędzy braćmi, która grozi rozbiciem rodziny. Serial opowiada o intrygach i władzy, przemocy i zbrodni, pożądaniu i kazirodztwie, polityce i religii, a także zdradzie i odkupieniu.

W tym odcinku

Kardynałowie jednoczą się przeciwko Gacetowi. Della Rovere postanawia go oskarżyć o homoseksualizm, posługując się kardynałem Floresem. Dziecko Lukrecji ma trafić pod opiekę Giulii, a Rodrigo zostanie ogłoszony jego ojcem. Tym sposobem będzie mógł ponownie wydać Lukrecję za mąż. Tymczasem Carlotta i Guy de Leval opuszczają Neapol. Zakochany w niej Cezar wraca do Rzymu. Przyłącza się do niego świeżo upieczony książę Alfonso di Calabria. W przyszłości ma on zostać mężem Lukrecji.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także