Prawdziwa historia rodu Borgiów 2: Matka Boska Bolesna (11)

(Borgia: The Seven Sorrows)

serial historyczny Francja/Niemcy 2013
Występują:John Doman, Mark Ryder, Isolda Dychauk, Diarmuid Noyes
W skrócie:Cezar szkoli chłopów w sztuce wojennej. Przysięga królowi lojalność i obiecuje podbić Mediolan. Lukrecja próbuje pojednać rodzinę. Papież chce ukarać miasta, które nie zapłaciły daniny Watykanowi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Włochy, schyłek XV w. Nastają czasy lokalnej anarchii, niekończących się wojen i bezprecedensowej deprawacji. Kataloński kardynał, Rodrigo Borgia, dochodzi do władzy. Stara się założyć dynastię, aby zapanować nad światem. Chcąc osiągnąć swój cel, musi nieustannie udaremniać spiski kardynałów i świeckich władców. Prowadzi również sprytną grę, by powstrzymać rywalizację pomiędzy braćmi, która grozi rozbiciem rodziny. Serial opowiada o intrygach i władzy, przemocy i zbrodni, pożądaniu i kazirodztwie, polityce i religii, a także zdradzie i odkupieniu.

W tym odcinku

Cezar szkoli chłopów w sztuce wojennej. Przysięga królowi lojalność i obiecuje podbić Mediolan. Tymczasem Lukrecja próbuje pojednać rodzinę. Odsyła kochanka Alfonsa d'Este i wprowadza się do siostry Isabelli. Papież chce ukarać miasta, które nie zapłaciły należnej daniny Watykanowi. Wzywa do Rzymu księcia Forli i Imoli, Ottaviana i jego matkę regentkę. Catherina planuje zgładzić Rodryga. Postanawia wysłać mu pieniądze skażone zarazą. Tymczasem Cezar dokonuje podboju Mediolanu bez walki. Obiecuje kupcom obniżenie podatków o połowę i zyski z wojny. Cezar koronuje króla Francji na księcia Mediolanu. Lukrecja doprowadza do spotkania Isabelli z ojcem. Papież uznaje jej syna za swojego wnuka.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)