Powrót żołnierza

Powrót żołnierza

5.6/10 6.8/10

(The Return of the Soldier)

DRAMAT OBYCZAJOWY Wielka Brytania 1982   od 12 lat
Występują:Julie Christie, Glenda Jackson, Ann-Margret, Alan Bates
Reżyseria:Alan Bridges
W skrócie:Czas I wojny światowej. Kapitan Baldry zostaje ranny, częściowo traci pamięć i wraca do domu. Czeka na niego żona i dawna miłość, Margaret.
Ćwiczenia z Freuda na podstawie prozy Rebecki West: Alan Bates jako cierpiący na amnezję w wyniku wojennej kontuzji oraz Julie Christie, Ann-Margret i Glenda Jackson jako trzy ważne dla niego kobiety, czekające na jego powrót do świadomości. Pod rozwagę.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ekranizacja debiutanckiej powieści Rebecki West, przenosi nas w czas I wojny światowej. Kapitan Chris Baldry (Alan Bates) zostaje ciężko ranny podczas walk na froncie francuskim. Wskutek urazu doznaje częściowej utraty pamięci i wraca do rodzinnej posiadłości. Czeka na niego wyniosła, chłodna żona Kitty (Julie Christie) i skrycie podkochująca się w Baldrym, młoda kuzynka Jenny (Ann-Margret). Bohater zdaje się nie pamiętać rodziny, żyje we własnym świecie. Jedyną osobą, z którą utrzymuje normalny kontakt i spędza dużo czasu jest jego dawna miłość, nisko urodzona Margaret (Glenda Jackson). Chris staje przed dylematem: nuda i stagnacja rodzinnego życia czy uczucie, które po latach okazuje się wciąż żywe?

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)