Poszukiwacze złota z Alaski (1)

Poszukiwacze złota z Alaski (1)

(Goldfathers: Race for Gold)

serial dokumentalny USA 2012   od 12 lat
Reżyseria:Jeff Diaz
W skrócie:John Reeves, właściciel Fairbanks Gold, zamierza nakłonić swoje dzieci, aby pomogły mu chronić rodzinną ziemię.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy programu towarzyszą trzem ekipom, które podczas krótkiego alaskiego lata walczą z żywiołami i zawodnymi maszynami, wydobywając cenny kruszec. Załogi muszą się spieszyć, aby zgromadzić jak najwięcej złota, zanim zima zakończy sezon poszukiwań. Wśród bohaterów programu jest milioner John Reeves, którego do poszukiwań złota na swojej ziemi zachęcił wzrost cen tego kruszcu. Śledzimy również zmagania Douga Bakera, znakomitego inżyniera górniczego. Dla niego i jego ludzi będzie to bardzo trudny sezon. Zobaczymy też, jak sobie poradzą Creighton Lapp i Chuck Tillian, którzy chcą rozwinąć swoją firmę CCR Mining. Wchodzą w spółkę z doświadczonym poszukiwaczem Clarkiem Durantem.

W tym odcinku

Sezon wydobywczy na Alasce trwa zaledwie 100 dni. John Reeves, jeden z największych właścicieli ziemskich w całym stanie, zachęcony wzrastającymi cenami złota postanawia poszukać go na swoich działkach. Ma nadzieję, że stare mapy kryją użyteczne wskazówki. Chce, by w poszukiwaniach pomogły mu dzieci. Przypominający szalonego naukowca Doug Baker, błyskotliwy inżynier górniczy, ma za sobą fatalny sezon, a na koncie - pół miliona długu. Teraz musi dać z siebie wszystko, inaczej jego rodzinna firma nie przetrwa. Creighton Lapp i Chuck Tillian, właściciele przedsiębiorstwa CCR Mining, mają duże ambicje. Nawiązują współpracę z Clarkiem Durantem, aby móc skorzystać z jego praw do wydobycia.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także