Poszukiwacze historii: Kubinka - historia na wyciągnięcie ręki (59)

serial dokumentalny Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Twórcy przekonują się, że wycieczka do legendarnej Kubinki i położonego w Rosji Parku Patriot może być równie interesująca, jak prawdziwe wykopaliska. Olaf opowie m.in. o Tygrysie i Panterze.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Archeolog i poszukiwacz skarbów, wspomagani przez specjalistów, m.in. płetwonurków i historyków, ruszają w Polskę na poszukiwania reliktów przeszłości. Skarby, militaria, ślady burzliwych dziejów nadwiślańskiej krainy nie stanowią dla nich tajemnicy. Pasjonaci historii opowiedzą m.in. o wydarzeniach związanych z pierwszą i drugą wojną światową oraz okresem napoleońskim. Indiana Jones mógłby się od nich wiele nauczyć!

W tym odcinku

Twórcy programu przekonują się, że wycieczka do legendarnej miejscowości Kubinka i położonego w Rosji Parku Patriot może być równie interesująca, jak prawdziwe wykopaliska. Poszukiwaczom uda się znaleźć ważące po kilkadziesiąt ton metalowe elementy o długości sięgającej wielu metrów. W programie specjalnym Olaf opowie o pojazdach, które stały się bohaterami poprzednich odcinków: Tygrysie, Panterze, Mausie i innych.

Zobacz także