Poszukiwacze historii (70)

(Ostatnia aprosza)

serial dokumentalny Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Dwa lata po wybuchu wojny siedmioletniej pod pruską twierdzą Kołobrzeg stanęli Rosjanie. Olaf Popkiewicz oraz Sebastian Witkowski ruszają na poszukiwania aproszy - unikalnego elementu fortyfikacji.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 17 października
jutro
13:00 Polsat Doku

Opis

Archeolog i poszukiwacz skarbów, wspomagani przez specjalistów, m.in. płetwonurków i historyków, ruszają w Polskę na poszukiwania reliktów przeszłości. Skarby, militaria, ślady burzliwych dziejów nadwiślańskiej krainy nie stanowią dla nich tajemnicy. Pasjonaci historii opowiedzą m.in. o wydarzeniach związanych z pierwszą i drugą wojną światową oraz okresem napoleońskim. Indiana Jones mógłby się od nich wiele nauczyć!

W tym odcinku

W 1756 roku wybuchł pierwszy w historii konflikt zbrojny o zasięgu globalnym. Spór objął osiem państw położonych na trzech kontynentach. Wówczas rozpoczęło się trwające siedem lat obleganie i palenie miast. Podczas starć zginęły setki tysięcy żołnierzy. Dwa lata po wybuchu wojny siedmioletniej pod pruską twierdzą Kołobrzeg stanęli Rosjanie, którzy już próbowali zdobyć miasto trzykrotnie. Pierwszy raz w 1758, później w 1760 i w końcu skutecznie w 1761 roku. Olaf Popkiewicz oraz Sebastian Witkowski wraz z ekipą poszukiwaczy ruszają na poszukiwania aproszy - unikalnego elementu fortyfikacji z czasów ostatniego oblężenia Kołobrzegu.

Zobacz także