Porzucone budowle 5 (1)

Porzucone budowle 5 (1)

(Abandoned Engineering 5: Hollywood Heroes)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2021   od 12 lat
W skrócie:Widzowie przyjrzą się inżynieryjnym rozwiązaniom na pustych teraz planach zdjęciowych. Zobaczą też ruiny pokryte pustynnym piaskiem i miasto, które ożyło dzięki ekipie filmowej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Na świecie znajduje się mnóstwo niezwykłych inżynieryjnych projektów, które z różnych przyczyn został porzucone. Twórcy programu prezentują historie tych konstrukcji i ludzi, którzy je stworzyli. Za każdą z nich kryją się pasjonujące i wyjątkowe dzieje. Widzowie poznają najbardziej spektakularne przykłady opuszczonych budowli z całego globu. Dowiedzą się m.in. dlaczego powstały, jak były finansowane, co doprowadziło do ich upadku oraz jak wpłynęło to na lokalną społeczność.

W tym odcinku

Na początek twórcy zobaczą ruiny zasypane pustynnym piaskiem. Robią one niezwykłe wrażenie. Przypominają bowiem konstrukcje pochodzące nie z tego świata. Później widzów czeka wizyta na słynnych planach zdjęciowych. Ponadto w programie opuszczone miasto, które ożyło za sprawą filmu. Na końcu zaś miejsce, gdzie można nakręcić kinowy przebój lata.