Porzucone budowle 4 (4)

(Abandoned Engineering 4)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2020   od 12 lat
W skrócie:Widzowie zobaczą podziemną bazę, która powstała z myślą o broni nuklearnej. Filmowcy pokażą też kompleks przemysłowy, który zbudowano nad wodospadem. Obie konstrukcje miały przeznaczenie wojskowe.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Eksploracja ruin fabryk, tajemniczych tuneli, dawnych baz czy opustoszałych osiedli. Wokół tych miejsc powstało wiele legend opartych na relacjach świadków i wydarzeniach historycznych. W tej odsłonie serii twórcy zwiedzą m.in. opuszczone obiekty wojskowe z czasów zimnej wojny, w tym dawne koszary w Podborsku. USA i ZSRR staranie ukrywały miejsca przechowywania rakiet jądrowych. W programie także wyprawa do nieczynnego szpitala psychiatrycznego Trans-Allegheny w Wirginii czy zakładu karnego w Moundsville, gdzie podobno dochodzi do zjawisk paranormalnych.

W tym odcinku

Eksploracja tajnej podziemnej bazy, która powstała z myślą o broni nuklearnej. Ponadto będzie można zobaczyć zniszczony kompleks przemysłowy, który zbudowano nad wodospadem. Obie konstrukcje miały przeznaczenie wojskowe. Twórcy zdradzą ich fascynującą historię. Ponadto wyprawa do opuszczonego miasta. Jego pozostałości ukryte są wśród południowoafrykańskich wzgórz. Autorzy serii spróbują ustalić, jaki los spotkał mieszkańców okolicy.