Portret rodzinny we wnętrzu

7.9/10 7.6/10

(Gruppo di famiglia in un interno)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja/Włochy 1974   od 12 lat
Występują:Burt Lancaster, Helmut Berger, Silvana Mangano, Romolo Valli
Reżyseria:Luchino Visconti
W skrócie:Spokój starego profesoraa burzy pojawienie się w jego rzymskim pałacu markizy Brumonti z kochankiem i jej córki z narzeczonym.
Luchino Visconti powraca do tematyki "Śmierci w Wenecji", wzbogacając swą opowieść o rys autobiograficzny: emerytowany profesor wynajmuje część swego rzymskiego mieszkania ekscentrycznej hrabinie z dziećmi i jej kochankowi, w którym pod maską cynicznego żigolaka odkrywa wrażliwą duszę. Plus Burt Lancaster (oklaski!) do refleksji.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Stary profesor (Burt Lancaster), miłośnik sztuki, mieszka samotnie w ogromnym apartamencie barokowego pałacu rzymskiego. Jego spokój burzy pojawienie się w domu nieproszonych lokatorów. Są to: markiza Bianca Brumonti (Silvana Mangano), jej kochanek Konrad Huebel (Helmut Berger) oraz córka markizy Lietta (Claudia Marsani) z narzeczonym Stefano (Stefano Patrizi). Ekscentryczni, pozbawieni taktu i natrętni nowi znajomi nie szanują potrzeb i upodobań starszego człowieka. Po pewnym czasie nawiązuje on jednak bliższą znajomość z Konradem. Pod maską cynicznego playboya odkrywa w nim wrażliwość, wiedzę i poczucie piękna. Z czasem też coraz bardziej przywiązuje się do reszty Brumontich i zaczyna traktować ich jak rodzinę. Kiedy wydaje mu się, że zdołał się już z nimi zaprzyjaźnić i zaprasza ich do siebie na obiad, miedzy uczestnikami spotkania dochodzi do konfliktu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)