Popielec: Ślub (7)

7.7/10
serial obyczajowy Polska 1982   od 12 lat
Występują:Tomasz Dedek, Bożena Adamek, Alicja Jachiewicz, Mirosław Skupiń
Reżyseria:Ryszard Ber
W skrócie:Józuś ukrywa się u Kaczorkowej. Niebawem okazuje się, że uwiódł jej córkę. Wkrótce Zośka wychodzi za niego za mąż. W okolicy znów dochodzi do serii niepokojących wydarzeń.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Życie mieszkańców pewnej polskiej wsi podczas okupacji. Obraz zawiera wiele brutalnych i pełnych erotyzmu scen. Przedstawiony jest dosyć jednostronny, negatywny wizerunek chłopów. Ludność wiejska jest tu wręcz posądzona o brak wyższych uczuć czy ideałów. Próba pokazania legend o ludowym patriotyzmie w alternatywny sposób, pozbawiony patetycznej wymowy. Mamy tu np. odrzucenie stereotypów o wojennym bohaterstwie, braterstwie i poświęceniu.

W tym odcinku

Józuś ukrywa się u Kaczorkowej. Niebawem okazuje się, że uwiódł jej córkę. Wkrótce Zośka wychodzi za niego za mąż. W okolicy znów dochodzi do niepokojących wydarzeń. Podczas napadu ginie stara Mrozkowa. Zabójcą może być Walerek. Tymczasem we wsi wprowadzana jest reforma rolna. Nad jej przebiegiem czuwa Nogaj, który domaga się aresztowania Józka. Kiedy po pracy nadzorca wraca do Bukowa, partyzant z Nozdrem zaczają się w lesie i zabijają go.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także