Popielec: Półpanek (2)

serial obyczajowy Polska 1982   od 12 lat
Występują:Tomasz Dedek, Bożena Adamek, Alicja Jachiewicz, Mirosław Skupiń
Reżyseria:Ryszard Ber
W skrócie:Niemcy urządzają obławę na Żydów. Hitlerowcom pomaga Waluś. Wkrótce konfident zostaje pobity. Lokalna społeczność podejrzewa, że to sprawka Półpanka. Granatowa policja chce go pojmać.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Życie mieszkańców pewnej polskiej wsi podczas okupacji. Obraz zawiera wiele brutalnych i pełnych erotyzmu scen. Przedstawiony jest dosyć jednostronny, negatywny wizerunek chłopów. Ludność wiejska jest tu wręcz posądzona o brak wyższych uczuć czy ideałów. Próba pokazania legend o ludowym patriotyzmie w alternatywny sposób, pozbawiony patetycznej wymowy. Mamy tu np. odrzucenie stereotypów o wojennym bohaterstwie, braterstwie i poświęceniu.

W tym odcinku

Józuś, nie bacząc na niebezpieczeństwa i ewentualne konsekwencje, kontynuuje romans z Leonką. Tymczasem Niemcy urządzają obławę na miejscowych Żydów. Hitlerowcom pomaga Waluś. Wkrótce konfident zostaje dotkliwie pobity. Lokalna społeczność podejrzewa, że to sprawka Półpanka. Ten jednak wszystkiemu zaprzecza. Na jego nieszczęście Połyszko, miejscowy typ spod ciemnej gwiazdy, którego banda napadła na rzekomo spokojnego gospodarza, przyznaje rację mieszkańcom wsi. Półpanek urażony, postanawia ująć prawdziwych sprawców. Tymczasem granatowa policja szykuje obławę na niego i młodego Garstkę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)