Popielec: Podmuch (6)

serial obyczajowy Polska 1982   od 12 lat
Występują:Tomasz Dedek, Bożena Adamek, Alicja Jachiewicz, Mirosław Skupiń
Reżyseria:Ryszard Ber
W skrócie:Wojna dobiega końca. Niemcy wycofują się okolic wsi i z całego kraju. W okolicy pojawiają się oddziały Armii Czerwonej. Kruszyna dowiaduje się, że w Bukowie władza jest już w rękach PKWN.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Życie mieszkańców pewnej polskiej wsi podczas okupacji. Obraz zawiera wiele brutalnych i pełnych erotyzmu scen. Przedstawiony jest dosyć jednostronny, negatywny wizerunek chłopów. Ludność wiejska jest tu wręcz posądzona o brak wyższych uczuć czy ideałów. Próba pokazania legend o ludowym patriotyzmie w alternatywny sposób, pozbawiony patetycznej wymowy. Mamy tu np. odrzucenie stereotypów o wojennym bohaterstwie, braterstwie i poświęceniu.

W tym odcinku

Wojna dobiega końca. Niemcy wycofują się okolic wsi i z całego kraju. W okolicy pojawiają się oddziały Armii Czerwonej. Kruszyna dowiaduje się, że w Bukowie władza jest już w rękach PKWN. Józuś wstępuje do milicji i nawiązuje romans z Hanką. Miejscowy starosta postanawia wyrównać z nim rachunki i aresztuje go. Wkrótce Garstce udaje się uciec. Znów musi się ukrywać. Tymczasem życie we wsi powoli wraca do normy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)