Popielec: Po latach... (9)

7.7/10
serial obyczajowy Polska 1982   od 12 lat
Występują:Tomasz Dedek, Bożena Adamek, Alicja Jachiewicz, Mirosław Skupiń
Reżyseria:Ryszard Ber
W skrócie:Po amnestii Józuś wraca do Błędnej. Dowiaduje się, że jego żona związała się z Nozdrem. Mimo to Garstka postanawia odbudować dawne życie. Za zagrabione pieniądze kupuje konia i buduje dom.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Życie mieszkańców pewnej polskiej wsi podczas okupacji. Obraz zawiera wiele brutalnych i pełnych erotyzmu scen. Przedstawiony jest dosyć jednostronny, negatywny wizerunek chłopów. Ludność wiejska jest tu wręcz posądzona o brak wyższych uczuć czy ideałów. Próba pokazania legend o ludowym patriotyzmie w alternatywny sposób, pozbawiony patetycznej wymowy. Mamy tu np. odrzucenie stereotypów o wojennym bohaterstwie, braterstwie i poświęceniu.

W tym odcinku

Po amnestii Józuś wraca do Błędnej. Dowiaduje się, że jego żona, Zośka, związała się z Nozdrem. Mimo to Garstka, z właściwym sobie uporem postanawia odbudować dawne życie. Robi to w starym stylu. Za zagrabione pieniądze kupuje konia i buduje dom. Odbiera dawnemu kompanowi Zośkę. Przestraszona kobieta, oczekująca dziecka Nozdra, decyduje się na zabieg spędzenia płodu u znachorki. Na skutek powikłań po poronieniu trafia do szpitala. Pod nieobecność żony, osamotniony Józuś uświadamia sobie, że tylko ją tak naprawdę kocha.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)