Popielec: Amnestia (8)

serial obyczajowy Polska 1982   od 12 lat
Występują:Tomasz Dedek, Bożena Adamek, Alicja Jachiewicz, Mirosław Skupiń
Reżyseria:Ryszard Ber
W skrócie:Nowe komunistyczne władze ogłaszają amnestię dla wszystkich partyzantów, którzy wyjdą z lasu i złożą broń. Milewski ma nadzieję, że jedną z pierwszych osób, które się ujawnią, będzie Józuś.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Życie mieszkańców pewnej polskiej wsi podczas okupacji. Obraz zawiera wiele brutalnych i pełnych erotyzmu scen. Przedstawiony jest dosyć jednostronny, negatywny wizerunek chłopów. Ludność wiejska jest tu wręcz posądzona o brak wyższych uczuć czy ideałów. Próba pokazania legend o ludowym patriotyzmie w alternatywny sposób, pozbawiony patetycznej wymowy. Mamy tu np. odrzucenie stereotypów o wojennym bohaterstwie, braterstwie i poświęceniu.

W tym odcinku

Nowe komunistyczne władze ogłaszają amnestię dla wszystkich partyzantów, którzy wyjdą z lasu i złożą broń. Milewski ma nadzieję, że jedną z pierwszych osób, które się ujawnią, będzie Józuś. Wbrew jego oczekiwaniom, Garstka dokonuje kolejnego napadu. Kuźnik, morderca Mrozkowej, zostaje aresztowany. Obława na Józusia i Nozdra nie przynosi rezultatów. Poszukiwani postanawiają zlikwidować prześladowcę. Urządzają napad na posterunek milicji. Milewski ginie, lecz ranny Józuś wpada w ręce ścigających.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)