Polskie drogi: Rocznica (6/11)

Polskie drogi

odc. 6/11: Rocznica

serial wojenny Polska 1976   od 12 lat
Występują:Ryszarda Hanin, Konrad Morawski, Karol Strasburger, Maciej Góraj
Reżyseria:Janusz Morgenstern
W skrócie:Władysław dostaje nowe dokumenty, które mogą go uratować przed niebezpieczeństwem ze strony matki Johana. Zostaje jednak aresztowany i uwięziony na Pawiaku. Kuraś załatwia jego zwolnienie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Jeden z najpopularniejszych polskich seriali lat 70. i 80. XX w. Opowiada o życiu codziennym Polaków pod okupacją hitlerowską. Jego główni bohaterowie to porucznik Władysław Niwiński (Karol Strasburger) oraz przebiegły Leon Kuraś (Kazimierz Kaczor). W 1978 r. Janusz Morgenstern oraz Kazimierz Kaczor otrzymali za serial Złote Ekrany. Ponadto na Festiwalu Polskiej Twórczości Telewizyjnej w Olsztynie reżyser zdobył Grand Prix, Kazimierz Kaczor i Włodzimierz Boruński (odtwórca roli Sommera, właściciela kamienicy Niwińskich) zostali laureatami nagrody aktorskiej, zaś Andrzej Kurylewicz zdobył nagrodę jury za muzykę.

W tym odcinku

Władysław dostaje nowe dokumenty, które mogą go uratować przed grożącym mu ze strony matki Johana niebezpieczeństwem. Niestety, podczas akcji przejęcia papierów zostaje aresztowany i razem z dozorcą kamienicy, w której mieszkał przed wojną, uwięziony na Pawiaku. Kuraś, zabrawszy z domu pieniądze i wszystkie kosztowności, udaje się do niemieckiego oficera i załatwia zwolnienie Niwińskiego. Drugiego z więźniów, Tosia Szkudlarka, Niemcy wywożą do Palmir.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także