Polowanie na wodne potwory: Wielkie szczęki (3)

(Monster Fish: Jungle Jaws)

serial przyrodniczy USA 2013   od 12 lat
W skrócie:Azja Południowo-Wschodnia. W tutejszych wodach poluje drapieżnik - sum z nieposkromionym apetytem. Ryba może mierzyć nawet 2 metry, a jej waga dochodzi do 80 kilogramów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Znany ichtiolog Zeb Hogan zabiera widzów w podróż, której celem ma być odkrycie gigantycznych drapieżników zamieszkujących wody całego świata. Naukowiec przedstawia nowe sposoby monitorowania rzadkich gatunków ryb, wraz z wędkarzami wyrusza na połów podwodnych drapieżników i zabiera widzów na spotkanie z ogromną kałamarnicą i groźnym żarłaczem białym. W jednym z odcinków były prezydent USA George Bush pomaga Hoganowi wyciągnąć z wody ogromnego tarpona, w innym prowadzący zaprasza widzów na wędrówkę w poszukiwaniu latających ryb, czarnego marlina i ostronosa atlantyckiego.

W tym odcinku

Żarłoczny, drapieżny sum grasuje w rzekach Azji Południowo-Wschodniej. Dorastający do dwóch metrów i osiągający ponad 80 kg wagi wallago to mięsożerca, wyposażony w potężne szczęki i podwójny rząd zębów, przypominających piłę. Z pomocą miejscowych rybaków Zeb Hogan zapuszcza się do malezyjskiej dżungli, gdzie według rozmaitych opowieści wallago bez trudu połykają małpy, jeżozwierze, a nawet warany. Poszukiwania prowadzą ekstremalnego wędkarza w odległe, tajemnicze rejony Borneo, zamieszkane przez plemię, którego członkowie niegdyś budzili postrach jako łowcy głów.

Zobacz także