Polowanie na wodne potwory: Rzeczne rekiny (1)

(Monster Fish 5: River Jaws)

serial przyrodniczy USA 2014   od 12 lat
W skrócie:Ichtiolog Zeb Hogan podróżuje do Australii, by namierzyć najgroźniejsze rekiny rzeczne na kontynencie. Stawia czoło żarłaczowi tępogłowemu i natrafia na rybę z gatunku Glyphis glyphis.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ichtiolog Zeb Hogan udaje się w kolejną pełną przygód podróż w poszukiwaniu największych ryb słodkowodnych na świecie. W piątym sezonie kamery zarejestrują go tropiącego m.in. okazy nowo odkrytego gatunku rekina czy gigantyczną płaszczkę słodkowodną. Hogan pracuje z badaczami, rybakami i ekscentrycznymi hobbystami, aby znaleźć najdziwniejsze ryby, jakie kiedykolwiek widziano. Szuka śladów wodnych potworów w legendach, relacjach z pierwszej ręki i plotkach, które stara się weryfikować.

W tym odcinku

Niektóre gatunki rekinów mogą żyć zarówno w słodkiej, jak i słonej wodzie. Ichtiolog Zeb Hogan podróżuje do Australii, gdzie stara się namierzyć dwa najgroźniejsze rekiny rzeczne na kontynencie. To trudne zadanie, bo te wielkie ryby należą do najrzadszych. Najpierw Hogan stawia czoło potężnemu żarłaczowi tępogłowemu - zabójczemu drapieżnikowi osiągającemu długość małego samochodu. Wkrótce podróżnik natrafia na rybę z gatunku Glyphis glyphis.

Zobacz także