Polowanie na wodne potwory: 200-kilogramowa płaszczka (2)

Polowanie na wodne potwory: 200-kilogramowa płaszczka (2)

(Monster Fish 6: 400 lb Super Stinger)

serial przyrodniczy USA 2015   od 12 lat
W skrócie:Zeb Hogan szuka jednaj z największych słodkowodnych płaszczek na świecie. Podróżnik prowadzi poszukiwania w wodach rzek północnej Argentyny. Pływając po Paranie spotyka m.in. piranie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zeb Hogan, biolog i współpracownik National Geographic, wraz z doświadczoną ekipą przemierza odległe zakątki świata w poszukiwaniu największych ryb słodkowodnych. W szóstej serii zobaczymy między innymi, jak podróżuje do wodospadów w dżungli w Gujanie, aby znaleźć stworzenie przypominające potwora z horroru. Wybiera się też na Florydę, aby nurkować z prawdziwym podwodnym gigantem. Dzięki nowoczesnej technologii seria prezentuje wspaniałe zdjęcia niezwykłych ryb, dostarczając widzom emocji tropienia rzadkich zwierząt i satysfakcji odkrywania prawdy kryjącej się za opowieściami o wodnych bestiach.

W tym odcinku

Zeb Hogan schwytał okazy dwóch spośród największych gatunków słodkowodnych płaszczek na świecie. Teraz chce dopaść jeszcze jedną ogromną płaszczkę - Potamotrygon brachyura. Podróżnik prowadzi poszukiwania w wodach rzek północnej Argentyny. Pomagają mu miejscowi przewodnicy i rybacy. Pływając po Paranie, Zeb napotyka wiele gatunków charakterystycznych dla Ameryki Południowej - od pięknie ubarwionych, lecz niebezpiecznych piranii, po najbardziej toksyczne ryby na planecie. Korzystając z lokalnych sztuczek, Hogan chwyta kilka płaszczek. W końcu natrafia na ważący prawie 200 kg okaz. Tajemniczy potwór nie zamierza dać się wyciągnąć na powierzchnię bez walki.

Zobacz także