Polowanie na Hitlera: Tajemnicza wyspa (6)

Polowanie na Hitlera: Tajemnicza wyspa (6)

(Hunting Hitler: The Secret Island)

serial dokumentalny USA 2016
W skrócie:Bob i John postanawiają sprawdzić poligon w Niemczech. Podobno testowano tam tajną broń. Odwiedzają też wyspę w Argentynie, gdzie po wojnie naziści rzekomo mieli zajmować się badaniami jądrowymi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W 2014 roku FBI odkryło, że przywódca III Rzeszy mógł nie popełnić samobójstwa, lecz schronić się w Ameryce Południowej. Co więcej, Barack Obama odtajnił ponad 700 stron akt dotyczących poszukiwań Führera po wojnie. Autorzy serii próbują ustalić okoliczności upadku największego zbrodniarza w historii dziejów. Tropiąc prawdę, przemierzają Kolumbię, Brazylię czy Argentynę. W swoim śledztwie wykorzystują odtajnione materiały wywiadu, analizują relacje świadków i możliwe scenariusze wydarzeń. Jedna z hipotez koncentruje się wokół zaginionego U-Boota, którym Hitler mógł uciec z Europy.

W tym odcinku

Bob i John postanawiają sprawdzić poligon zlokalizowany w Niemczech. Podobno testowano tam tajną broń. Następnie odwiedzają bezludną wyspę w Argentynie, gdzie po wojnie naziści rzekomo mieli zajmować się badaniami jądrowymi.