Poldark. Wichry losu (3)

Poldark. Wichry losu (3)

8.0/10

(Poldark)

serial historyczny Wielka Brytania 2015   od 12 lat
Występują:Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Heida Reed, Jack Farthing
Reżyseria:Edward Bazalgette
W skrócie:Rossowi udaje się otworzyć kopalnię. Rozpoczynają się poszukiwania rud miedzi. Rodzi się syn Elizabeth i Francisa. Ich małżeństwo przechodzi kryzys. Wokół relacji Poldarka i Demelzy narastają plotki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 22 sierpnia
dziś
7:35 Epic Drama (z napisami)
piątek, 23 sierpnia
jutro
2:40 Epic Drama (z napisami)

Opis

Kornwalia, druga połowa XVIII wieku. Ross Poldark (Aidan Turner) wraca z wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych do Anglii. Dowiaduje się, że jego ojciec nie żyje, posiadłość, którą odziedziczył jest w ruinie, a ukochana Elizabeth związała się z jego kuzynem Francisem. Postanawia przywrócić majątkowi dawny stan i ułożyć sobie życie. Adaptacja popularnej powieści Winstona Grahama.

W tym odcinku

Rossowi udaje się otworzyć kopalnię, ku radości górników z lokalnej społeczności. Rozpoczynają się poszukiwania rud miedzi. Jego sukcesy nie budzą uznania wuja i kuzyna. Na świat przychodzi syn Elizabeth i Francisa. Ich małżeństwo przechodzi poważny kryzys. Tymczasem wokół relacji Poldarka i pracującej u niego Demelzy narastają plotki. Ojciec kobiety zaczyna żądać, by wróciła do domu. Wkrótce Ross staje przed kolejnym problemem. Jego pracownik, Jim Carter, któremu niedawno pomógł zawrzeć związek małżeński z ciężarną Ginny, zostaje przyłapany na kłusownictwie. Grozi mu surowa kara za łamanie prawa. Mężczyzna stara się uratować go przed poważnymi konsekwencjami. Jego wstawiennictwo jednak na niewiele się zdaje.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także