Poldark. Wichry losu (2)

Poldark. Wichry losu (2)

(Poldark)

serial historyczny Wielka Brytania 2015   od 12 lat
Występują:Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Heida Reed, Jack Farthing
Reżyseria:Edward Bazalgette
W skrócie:Ross ma nadzieję, że uda mu się uruchomić kopalnię i znaleźć złoża miedzi. Liczy na wejście w spółkę z Francisem, ale jego plany komplikuje intryga biznesowego przeciwnika, George'a.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kornwalia, druga połowa XVIII wieku. Ross Poldark (Aidan Turner) wraca z wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych do Anglii. Dowiaduje się, że jego ojciec nie żyje, posiadłość, którą odziedziczył jest w ruinie, a ukochana Elizabeth związała się z jego kuzynem Francisem. Postanawia przywrócić majątkowi dawny stan i ułożyć sobie życie. Adaptacja popularnej powieści Winstona Grahama.

W tym odcinku

Ross ma nadzieję, że pomimo trudnej sytuacji w regionie uda mu się uruchomić kopalnię i znaleźć złoża miedzi. Liczy na wejście w spółkę z Francisem, ale jego plany komplikuje intryga biznesowego przeciwnika, George'a Warleggana. Mężczyzna zostaje zmuszony do nawiązania współpracy z innym inwestorem. Demelza nie potrafi odnaleźć się w roli gospodyni. Poldark pomaga samotnej kuzynce, Vericie, która zakochała się w zhańbionym kapitanie Blameyu. Aranżuje ich spotkanie. Francis jest przeciwny ich relacji. Wkrótce dochodzi do konfrontacji obu mężczyzn, w której mąż Elizabeth zostaje ranny. Tymczasem kobieta ogłasza, że spodziewa się dziecka.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)