Polacy w świecie: Lizbona (17)
| W skrócie: | Jedna z najbardziej słonecznych europejskich stolic - Lizbona. Polacy, którzy od lat mieszkają w tym mieście, zdradzą tajemnice stolicy Portugalii. Michał zaprowadzi ekipę programu na słynne ciastka. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Twórcy programu przemierzają świat w poszukiwaniu Polaków, którzy wyjechali za granicę i rozpoczęli nowe życie w nowym, obcym kraju. Rozpoczynają wędrówkę od deszczowej Kopenhagi, przez wietrzne Wellington, kosmopolityczne Sydney aż po egzotyczny Dubaj, gdzie można wspiąć się na najwyższy budynek świata, i Zurych, gdzie można kupić najdroższe i najdokładniejsze - bo szwajcarskie - zegarki. Wszędzie tam można spotkać Polaków, którzy udowadniają, że choć wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, to nie zawsze ten dom musi być w Polsce.
W tym odcinku
Jedna z najbardziej słonecznych europejskich stolic - Lizbona. To miasto, w którym melancholijne dźwięki fado koją duszę i nerwy, a słodkie porto rozgrzewa. Polacy, którzy od lat mieszkają w tym cudownym mieście, zdradzą tajemnice stolicy Portugalii. Marek wytłumaczy, dlaczego Portugalczycy jadają akurat dorsza aż na 365 sposobów. Z kolei Michał zaprowadzi ekipę programu na słynne ciasteczka. Przepis na nie jest jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic, którą znają tylko trzy osoby.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Tomasz Florkiewicz
gospodarz
Zobacz także
- Travel Man 3: Lizbona (3) - serial dokumentalny - poniedziałek, 15 grudnia 12:00
- Polacy w świecie: Hongkong (31) - serial dokumentalny - niedziela, 21 grudnia 17:30