×

Poirot: Zbrodnia na festynie

(Poirot: Dead Man's Folly)

serial kryminalny Wielka Brytania/USA 2013-2014
Występują:David Suchet, Sean Pertwee, Chris Gordon, Richard Dixon
Reżyseria:Tom Vaughan
W skrócie:Stubbsowie organizują festyn. Za jedną z atrakcji - spektakl o zbrodni - odpowiada pisarka Ariadne Oliver. Podejrzewa ona, że to pretekst do zatuszowania prawdziwego morderstwa. Prosi Poirota o pomoc.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejne perypetie Herkulesa Poirota, światowej sławy belgijskiego detektywa, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie

W tym odcinku

Państwo George i Hattie Stubbsowie wyprawiają huczny festyn, na który zapraszają znajomych i osoby z sąsiedztwa. Podczas przyjęcia zaplanowano mnóstwo atrakcji. Za organizację najważniejszej z nich odpowiedzialna jest pisarka Ariadne Oliver (Zoë Wanamaker). Przyjaciółka Poirota ma napisać scenariusz do spektaklu teatralnego, zabawy "polowanie na mordercę". Kobietę ogarniają jednak złe przeczucia. Podejrzewa, że niewinna rozrywka jest tylko pretekstem do zatuszowania zbrodni, dlatego prosi detektywa, by zjawił się na festynie. Wkrótce rzeczywiście ma miejsce wstrząsające gośćmi morderstwo.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także