Poirot: Tragedia w Marsdon Manor

(Poirot: The Tragedy at Marsdon Manor)

serial kryminalny Wielka Brytania 1991
Występują:David Suchet, David Suchet, Hugh Fraser, Hugh Fraser
Reżyseria:Renny Rye
W skrócie:Samuel.właściciel pensjonatu, wzywa Herkulesa Poirota, aby rozwiązał zagadkę morderstwa. Okazuje się, że morderstwo jest fikcją - Samuel pisze powieść i nie wie, jak rozwiązać intrygę...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie nieco ekscentrycznego belgijskiego detektywa pracującego w Wielkiej Brytanii. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Samuel Naughton (Desmond Barrit) właściciel pensjonatu w Marsdon, wzywa Herkulesa Poirota (David Suchet), aby rozwiązał zagadkę pewnego morderstwa. Detektywowi towarzyszy Hastings (Hugh Fraser). Na miejscu Poirot stwierdza, że morderstwo jest tylko literacką fikcją, ponieważ Samuel pisze kryminalną powieść i nie wie, jak rozwiązać intrygę w niej zawartą. Jednak okazuje się, że Poirot będzie miał jednak prawdziwą zbrodnię do zbadania. Umiera właściciel posiadłości Jonathan Maltravers (Ian McCulloch). Zwłoki ofiary leżą pod dębem. Jego żona Susan (Geraldine Alexander) o zabójstwo oskarża duchy nawiedzające ich dom, które mogły przestraszyć Jonathana. Jednak detektyw nie wierzy w duchy ani czarną magię. Uważa, że każde morderstwo, nawet najbardziej tajemnicze, da się logicznie wyjaśnić. Odcinek cieszący się wielką popularnością. Wystąpiła w nim Geraldine Alexander z thrillera "Spirala strachu" Davida Firemana.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także