Poirot: Przegrany gość

Poirot: Przegrany gość

(Poirot: The Underdog)

serial kryminalny Wielka Brytania 1993   od 12 lat
Występują:David Suchet, Hugh Fraser, Philip Jackson, Pauline Moran
Reżyseria:John Bruce
W skrócie:Herkules Poirot i kapitan Hastings idą na kolację do domu sir Astwella, właściciela chemicznej fabryki i posiadacza kolekcji miniatur z brązu. Tej samej nocy zostaje on zamordowany.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie nieco ekscentrycznego belgijskiego detektywa pracującego w Wielkiej Brytanii. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Herkules Poirot (David Suchet) i kapitan Arthur Hastings (Hugh Fraser) idą na kolację do domu wpływowego sir Reubena Astwella (Denis Lill), właściciela chemicznej fabryki i posiadacza kolekcji belgijskich miniatur z brązu. Tej samej nocy, po kolacji, Astwell zostaje zamordowany. Jego śmierć wiąże się z publicznym interesem państwa, dlatego Poirot wpada na niezwykły pomysł. Jego asystentka panna Felicity Lemon (Pauline Moran) hipnotyzuje wdowę po zamordowanym, lady Astwell (Ann Bell). Reżyserem odcinka jest John Bruce, współpracujący przy serialu "The Adventures of Sherlock Holmes". "Pokonany gość" jest słynny z powodu jednej z najbardziej odrażających ofiar, jakie udało się wykreować Agacie Christie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także