Poirot: Pora przypływu

Poirot: Pora przypływu

(Poirot: Taken at the Flood)

FILM KRYMINALNY Wielka Brytania 2006   od 12 lat
Występują:David Suchet, Eva Birthistle, Elliot Cowan, Jenny Agutter
Reżyseria:Andy Wilson
W skrócie:Biznesmen Gordon Cloade ginie w kilka tygodni po ślubie z aktorką Rosaleen, która dziedziczy jego majątek. Nie zamierza dzielić się nim z Cloade'ami. Rodzina zatrudnia detektywa Poirota.
Hercule Poirot bada przeszłość skąpej wdowy, która po śmierci męża przestała dzielić się majątkiem z rodziną zmarłego. Plus David Suchet inspirowany przez Agathę Christie.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Bogaty biznesmen Gordon Cloade ginie w wyniku eksplozji gazu w kilka tygodni po ślubie z młodą, wcześniej owdowiałą aktorką Rosaleen (Eva Birthistle). Wybuch zabija jeszcze kilka innych osób, ale towarzysząca Gordonowi żona uchodzi z życiem. W chwili tragedii razem ze swoim bratem Davidem Hunterem (Elliot Cowan) wybierała wino w piwnicy domu, w którym nastąpił wypadek. Po śmierci męża dziedziczy cały jego majątek. W przeciwieństwie do hojnego Gordona nie ma zamiaru dzielić się pieniędzmi z Cloade'ami. Poszkodowani członkowie rodziny zatrudniają detektywa Herkulesa Poirota (David Suchet), aby sprawdził przeszłość Rosaleen. Podejrzewają, że jej pierwszy mąż, Robert Underhay, który zaginął w afrykańskiej dżungli, nadal żyje.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)