Poirot: Morderstwo w Mezopotamii

Poirot: Morderstwo w Mezopotamii

(Agatha Christe's Poirot: Murder in Mesopotamia)

FILM KRYMINALNY Wielka Brytania 2001   od 12 lat
Występują:David Suchet, Hugh Fraser, Ron Berglas, Barbara Barnes
Reżyseria:Tom Clegg
W skrócie:Herkules prowadzi sprawę zabójstwa żony Leidnera. Przed śmiercią kobieta otrzymywała zagadkowe listy podpisane przez swojego byłego męża, który przed laty zginął w katastrofie kolejowej.
David Suchet jako Hercules Poirot: kto zabił żonę archeologa kierującego wykopaliskami w Iraku? Rutyna na motywach Agathy Christie.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 1 lutego
za 10 dni
18:50 Kino TV (d. Filmbox)

Opis

Amerykańscy archeolodzy prowadzą wykopaliska w ruinach asyryjskiego miasta. Przewodzi im doktor Eric Leidner (Ron Berglas), który przybył tu wraz z żoną (Barbara Barnes). Od pewnego czasu kobietę nękają koszmarne sny i przewidzenia. Obawia się o swoje życie. Wszyscy sądzą, że jest to spowodowane chorobą nerwową. Dopiero kiedy pani Leidner zostaje zamordowana, okazuje się, że otrzymywała tajemnicze listy pisane przez byłego męża, który... zginął przed laty w katastrofie kolejowej. Śledztwa podejmuje się Herkules Poirot (David Suchet). Podejrzewa, że w zabójstwo może być zamieszany brat byłego męża, francuski ksiądz, który prawdopodobnie jest oszustem oraz rywalka zmarłej. Na podstawie powieści Agathy Christie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)