Pogromcy mitów: Nowa generacja: Skrócony o głowę

(Mythbusters 11: Heads Will Roll)

serial dokumentalny   b.o.
W skrócie:Brian i Jon próbują rozprawić się z jednym z mitów, dotyczących poduszek powietrznych w samochodach. Widzowie dowiedzą się, czy bezpiecznie jest trzymać nogi na desce rozdzielczej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Nowa generacja pogromców mitów sprawdzi najbardziej popularne opowieści i miejskie legendy. Za pomocą najnowszych zdobyczy nauki postarają się oddzielić fakty od fikcji. Brian Louden i Jon Young przeprowadzą serię nowatorskich i często niebezpiecznych eksperymentów. Widzowie zobaczą między innymi miecze z napędem rakietowym, wybuchające zbiorniki paliwa i niebezpieczne poduszki powietrzne w samochodach. W tej serii pogromcy mitów wykorzystując model anatomiczny raz na zawsze rozprawią się z opowieścią o poduszkach powietrznych, a melon pomoże im ustalić, czy naprawdę istnieje coś takiego jak spóźniona przyczynowość. Specjaliści od eksperymentów sprawdzą, czy zatkany w kominie złodziej może za sprawą wybuchu propanu wylecieć w powietrze. Na planie gościć też będzie członek starej ekipy.

W tym odcinku

Brian i Jon próbują rozprawić się z jednym z mitów, dotyczących poduszek powietrznych w samochodach. Widzowie dowiedzą się, czy bezpiecznie jest trzymać nogi na desce rozdzielczej oraz czy istnieje coś takiego, jak spóźniona przyczynowość.

Zobacz także