x
Pogranicze w ogniu (8/24)

Pogranicze w ogniu (8/24)

serial sensacyjny Polska 1988   od 12 lat
Występują:Cezary Pazura, Olaf Lubaszenko, Katarzyna Chrzanowska, Marian Dziędziel
Reżyseria:Andrzej Konic
W skrócie:Kupiec Graba, dawny oficer WP, zostaje podwójnym agentem. Otrzymane od Polaków dokumenty przekazuje łącznikowi Abwehry, majorowi. Zimmerowi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 28 kwietnia
za 4 dni
17:50 TVP Historia (z napisami)

Opis

Akcja serialu dzieje się w okresie międzywojennym i przedstawia skomplikowane losy dwóch przyjaciół z dzieciństwa: Czarka Adamskiego (Cezary Pazura) i Franka Relke (Olaf Lubaszenko). Film Andrzeja Konica powstawał w dwóch etapach. Pierwsze 10 odcinków nakręcono w 1988 roku, pozostałe 14 - w 1991 roku.

W tym odcinku

W Opolu mieszka Bernard Graba, dawny oficer sztabu WP, który w cywilu zajmuje się kupiectwem. Wykorzystując jego biedę i chorobę córki, Abwehra pozwala mu najpierw na niewielki przemyt, a później szantażem zmusza do współpracy. Tymczasem Czarek poszukując odpowiedniej osoby na szpiega we wrocławskiej Abwehrze rozpoznaje zamiary Niemców wobec Graby i przekonuje go do odgrywania roli podwójnego agenta. Graba dostaje dokumenty ze sztabu polskiego i przekazuje je łącznikowi Abwehry, majorowi Zimmerowi. Każdy krok agenta obserwuje agentka Abwehry, Elsa Gurke. Mimo to udaje mu się zdobyć zaufanie wrocławskiej komórki niemieckiego wywiadu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)