×
Pogranicze w ogniu (5/24)

Pogranicze w ogniu (5/24)

serial sensacyjny Polska 1988   od 12 lat
Występują:Cezary Pazura, Janusz Bukowski, Olaf Lubaszenko, Maciej Kozłowski
Reżyseria:Andrzej Konic
W skrócie:Berlin, 1923. Franek Relke koordynuje uruchomienie w Polsce placówek niemieckiego wywiadu. Czarek Adamski działa w polskim kontrwywiadzie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 28 czerwca
za 3 dni
20:10 TVP HD (z napisami)
niedziela, 30 czerwca
za 5 dni
21:45 TVP HD (z napisami)

Opis

Akcja serialu dzieje się w okresie międzywojennym i przedstawia skomplikowane losy dwóch przyjaciół z dzieciństwa: Czarka Adamskiego (Cezary Pazura) i Franka Relke (Olaf Lubaszenko). Film Andrzeja Konica powstawał w dwóch etapach. Pierwsze 10 odcinków nakręcono w 1988 roku, pozostałe 14 - w 1991 roku.

W tym odcinku

Berlin, rok 1923. Franz Relke koordynuje przygotowania do uruchomienia w Polsce placówek niemieckiego wywiadu. W tym celu wyjeżdża do Gdańska, by stworzyć tego typu oddział w gmachu miejscowej policji. Szefem placówki mianuje radcę Wettera, który szybko zdobywa materiały obciążające porucznika Konrada Piątkowskiego. Poznając jego skłonności do hazardu i alkoholu, szantażem zmusza żołnierza do zdobywania dla Niemców informacji. Tymczasem w Chełmnie Czarek Adamski angażuje się w działalność polskiego kontrwywiadu. W podjęciu decyzji o tej pracy pomogła mu świadomość zdrady Franka. Pierwszym zadaniem Adamskiego jest rozszyfrowanie informatora, którym jest prowokator pracujący przy sprawie Piątkowskiego.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także