Pogranicze w ogniu (17/24)

Pogranicze w ogniu (17/24)

serial sensacyjny Polska 1991   od 12 lat
Występują:Cezary Pazura, Artur Barciś, Piotr Adamczyk, Janusz Bukowski
Reżyseria:Andrzej Konic
W skrócie:Polski wywiad ma przeprowadzić akcję "Wózek". Jej celem jest zapoznanie się z treścią listów, przewożonych przez niemiecką pocztę specjalną.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 12 sierpnia
za 6 dni
12:10 TVP Kultura (z napisami)

Opis

Akcja serialu dzieje się w okresie międzywojennym i przedstawia skomplikowane losy dwóch przyjaciół z dzieciństwa: Czarka Adamskiego (Cezary Pazura) i Franka Relke (Olaf Lubaszenko). Film Andrzeja Konica powstawał w dwóch etapach. Pierwsze 10 odcinków nakręcono w 1988 roku, pozostałe 14 - w 1991 roku.

W tym odcinku

Polski wywiad ma przeprowadzić akcję "Wózek". Jej celem jest zapoznanie się z treścią listów, przewożonych przez niemiecką pocztę specjalną. Czarek i jego koledzy przygotowują się do wykonania tego trudnego zadania. Ćwiczą szybkie otwieranie paczek i kopert oraz równie szybkie ich zamykanie w taki sposób, by nie pozostawić żadnego śladu. Czarkowi udaje się znaleźć kierowcę, którego umiejętności będą zapewne pomocne podczas akcji. Specjalna ekipa pracuje nad metodą fotokopiowania zawartości przesyłek. Żmudne przygotowania owocują udaną akcją. W Berlinie trwa w tym czasie "noc długich noży".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także