Podwodne odkrycia: Atlantyda (5)

Podwodne odkrycia: Atlantyda (5)

(Drain the Oceans: Legends of Atlantis)

serial dokumentalny Australia/Wielka Brytania 2018   od 12 lat
W skrócie:Morscy archeolodzy natrafiają na ślady zaginionych przed wiekami cywilizacji. Twórcy programu dociekają, czy to pozostałości dawnych kultur, czy jedynie przypadkowe formacje geologiczne.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Morskie głębiny skrywają wiele tajemnic. Najnowsze technologie pozwolą pokazać wraki, zatopione skarby, miasta, a nawet zaskakujące formacje geologiczne. Jedną z zagadek jest zatopienie nieukończonego lotniskowca "Grafa Zeppelina". Naukowcy ruszą również w podróż po Oceanie Spokojnym, by zbadać Pacyficzny Pierścień Ognia - region częstych trzęsień ziemi i wybuchów wulkanów. Ponadto specjaliści analizować będą historię wojen, piractwa i niewolnictwa w regionie Zatoki Meksykańskiej i upadek największych starożytnych cywilizacji w basenie Morza Śródziemnego.

W tym odcinku

Morscy archeolodzy natrafiają na ślady zaginionych przed wiekami cywilizacji - tajemniczych podwodnych piramid u wybrzeży Japonii czy legendarnej Atlantydy. W programie próba odpowiedzi na pytanie, czy znalezione przez badaczy stanowiska to rzeczywiście pozostałości po dawnych kulturach. Możliwe bowiem, że to jedynie przypadkowe formacje geologiczne. Pomocna będzie z pewnością nowoczesna technologia mapowania sonarowego.

Zobacz także