Podróżnik: Soweto

Podróżnik: Soweto

magazyn turystyczny Polska 2008   od 12 lat
W skrócie:W Soweto, dzielnicy Johannesburga zamieszkanej kiedyś wyłącznie przez czarnych, odwiedzamy dom Nelsona Mandeli oraz jeden z największych cmentarzy świata. Obecnie mieszka tu 4 miliony ludzi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 5 sierpnia
za 5 dni
12:10 TVP Nauka
wtorek, 5 sierpnia
za 5 dni
17:30 TVP Nauka
wtorek, 5 sierpnia
za 5 dni
23:45 TVP Nauka
niedziela, 10 sierpnia
za 10 dni
9:35 TVP Nauka
niedziela, 10 sierpnia
za 10 dni
18:35 TVP Nauka
poniedziałek, 11 sierpnia
za 11 dni
1:30 TVP Nauka

Opis

Wraz z autorami programu, Anną i Tomaszem Kwiatkowskimi, widzowie wędrują po bardziej i mniej znanych zakątkach świata. Dzięki ciekawej formule magazynu poznajemy historię różnych krajów oraz ich mieszkańców, zwyczaje i obyczaje. W programach znajdują się także podstawowe informacje dla turystów - o bazie hotelowej, możliwościach transportowych, pogodzie i walucie.

Soweto jest dzielnicą Johannesburga, którą w czasach apartheidu zamieszkiwali wyłącznie czarnoskórzy. Obecnie żyją tu 4 miliony ludzi, z czego biali stanowią dziesięć procent populacji. Podczas wizyty w tym miejscu odwiedzimy dom Nelsona Mandeli. Wybierzemy się również na jeden z największych cmentarzy na świecie. Przy tej okazji przypomnimy osobę Hectora Pietersona - trzynastoletniego chłopca, który został zastrzelony przez policję podczas strajku szkolnego w 1976 roku.

Zobacz także