Podróże z historią: Białe złoto (34)
serial dokumentalny Polska 2017
Reżyseria: | Radosław Kotarski |
---|---|
W skrócie: | Radosław Kotarski wyrusza do Bochni, by przekonać się, jak trudna była praca dawnych górników wydobywających sól. Zwiedzi podziemną bocheńską kaplicę, kopalniane korytarze i nieczynne komory górnicze. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Propozycja dla miłośników dziejów. W prostej i przystępnej formie prowadzący Radosław Kotarski opowie o życiu w dawnej Polsce. W programie m.in. jak mieszkali Słowianie, ile kilogramów uzbrojenia dźwigał na sobie polski husarz i budowa średniowiecznej latarni.
W tym odcinku
Radosław Kotarski wyrusza do Bochni, aby przekonać się, jak trudna była praca dawnych górników, wydobywających sól. Zwiedzi podziemną bocheńską kaplicę, kopalniane korytarze i nieczynne komory górnicze.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Radosław Kotarski gospodarz, reżyseria
Zobacz także
- Podróże z historią: Sekrety browarnego kotła (17) - serial dokumentalny - dziś, 1 lipca 12:20 i 1 późniejsza emisja
- Podróże z historią: U Tatarów (4) - serial dokumentalny - noc wt./śr., 1 na 2 lipca 3:35
- Podróże z historią: W staropolskiej zagrodzie (5) - serial dokumentalny - noc wt./śr., 1 na 2 lipca 4:15
- Podróże z historią: Słodki smak historii (46) - serial dokumentalny - środa, 2 lipca 7:40 i 1 późniejsza emisja
- Podróże z historią: Radek wstępuje do zakonu (18) - serial dokumentalny - środa, 2 lipca 12:25 i 1 późniejsza emisja
- Podróże z historią: Żyć jak Słowianin (6) - serial dokumentalny - noc śr./czw., 2 na 3 lipca 3:35
- Podróże z historią: 320 metrów pod ziemią (9) - serial dokumentalny - noc śr./czw., 2 na 3 lipca 4:15
- Podróże z historią: Skarb polskich pól (47) - serial dokumentalny - czwartek, 3 lipca 7:45 i 1 późniejsza emisja
- Podróże z historią: Na torach historii (19) - serial dokumentalny - czwartek, 3 lipca 12:45 i 1 późniejsza emisja
- Podróże z historią: Polskie cuda natury (52) - serial dokumentalny - noc czw./pt., 3 na 4 lipca 3:35 i 3 późniejsze emisje