Podróż Fanny

Podróż Fanny

6.8/10 7.0/10

(Le voyage de Fanny)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja 2016   od 12 lat
Występują:Juliane Lepoureau, Ryan Brodie, Léonie Souchaud, Fantine Harduin
Reżyseria:Lola Doillon
W skrócie:Francja, rok 1943. Trzynastoletnia Fanny wraz z siostrami trafia do domu opieki dla żydowskich dzieci. Organizacja humanitarna OSE chce przewieźć dzieci do Szwajcarii. Fanny przewodzi grupą sierot.
Na faktach: 13 letnia Fanny Ben-Ami, oddana wraz z siostrami do żydowskiego sierocińca , latem 1943 r. ucieka na czele kilkunaściorga dzieci, by po przejściu całej Francji schroni się w Szwajcarii.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Francja, rok 1943. Po aresztowaniu ich ojca trzynastoletnia Fanny (Léonie Souchaud) wraz z młodszymi siostrami trafia do domu opieki dla żydowskich dzieci, położonego w neutralnej strefie na Półwyspie Apenińskim. Gdy nazistowskie wojska wkraczają do Włoch, organizacja humanitarna OSE robi wszystko, by przewieźć dzieci do Szwajcarii. Podczas przymusowej ucieczki Fanny przewodzi grupą dzieci. Film powstał na podstawie autobiograficznej książki Fanny Ben-Ami. Jego reżyserii podjęła się nominowana do Cezara Lola Doillon (Z kim do łóżka?, Z tobą i przeciw tobie). W obsadzie znaleźli się m.in. debiutująca Léonie Souchaud, Fantine Harduin (Nowe przygody Aladyna), Juliane Lepoureau (Znam kogoś, kto cię szuka), Ryan Brodie (Księga czarów Arkandiasa) oraz Anais Meiringer (Sponsoring). Na festiwalu filmowym w Hamburgu produkcja otrzymała Nagrodę Michel. Równie przychylnie przyjęto ją na festiwalu Ale Kino!, gdzie zdobyła nagrodę dziecięcego jury oraz nominację do statuetki Złotych Koziołków.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)